4 porady dla młodych designerów

To naturalne, że na początku kariery zawodowej, kiedy brak wieloletniego doświadczenia w branży, pojawia się wiele wątpliwości – co wybrać, na co postawić. Dlatego też, przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, zawierający kilka wskazówek dla młodych designerów. Dowiecie się, na jakie rozwiązania w projektach graficznych warto stawiać.

Spacer po świecie typografii

Dziś bierzemy na warsztat temat typografii, najogólniej rozumianej jako zbiór zasad dotyczących sztuki liternictwa i kompozycji znaków pisarskich – zagadnień nieodłącznie związanych z projektowaniem graficznym, w tym projektowaniem stron i stylu identyfikacji wizualnej. Przybliżamy Wam kilka podstawowych pojęć oraz tło historyczne, pomocne w rozumieniu różnic i prawideł dotyczących klasyfikacji fontów, ich odmian i zastosowań.

ISE 2019 – relacja z targów

ISE to największe na świecie targi branży AV. Podczas tegorocznej edycji wszystko było rzeczywiście “naj”. Organizatorzy podają, że była to największa do tej pory edycja, a w show wzięło udział 1300 wystawców i 80 000 tysięcy gości! A wśród nich załoga OSOM. 🙂

Skuteczna oferta handlowa

Nie ma co owijać w bawełnę – oferta musi być propozycją, która sprzedaje. Powinna być wizytówką firmy, profesjonalną obietnicą wysokiej jakości usług i korzyści płynących ze współpracy. Przemyślana struktura, konkretna i intrygująca prezentacja rozpoznania oczekiwań, problemów, marzeń i celów klienta. Jak jednak zbudować taki most pomiędzy tymi dwiema stronami? Przygotowaliśmy dla Was zbiór praktycznych porad.

Dobre praktyki w projektowaniu formularzy

Projektując każdy formularz, niezależnie od tego, czy jest to zaawansowany formularz krokowy czy też najprostszy, jednopolowy input (np. “Zapisz się do newslettera”), trzeba mieć z tyłu głowy kilka uniwersalnych i sprawdzonych zasad. Nie wzięły się one znikąd i, co ważne, nie odnoszą się jedynie do projektowania formularzy. 🙂

Awwwards