open search bar close search bar
Wróć

ISE 2019 – relacja z targów

3 min czytania

Osom Studio - Agencja Interaktywna
share on twitter share on facebook

Centrum Amsterdam RAI, w którym odbywa się wydarzenie, to kompleks, który rocznie odwiedzany jest przez niemal 2 miliony gości. Budynek ma łączną powierzchnię 87 000 m² i dysponuje 11 halami, które podczas ISE są szczelnie wypełnione najnowocześniejszymi urządzeniami z sektora AV. A kiedy dodacie do tego zaaferowanych fanów AV z całego świata tłoczących się przy stoiskach, atmosfera robi się naprawdę gęsta. 😉 Na szczęście organizatorzy zadbali o to, by każdy gość odnalazł się w tym galimatiasie i dotarł do celu.

ISE 2019 - relacja z targów

Sviatovid

W tym roku nasze serca zdecydowanie skradły projekcje i sektor video. Jedną z największych atrakcji tegorocznej edycji była światowa premiera mappingu Sviatovid, autorstwa Barta Kresa. Pięciometrowa(!) rzeźba projekcyjna prezentowała się naprawdę intrygująco! Swoim wyglądem nawiązywała do wizerunku słowiańskiego boga Świętowita o czterech obliczach, ale w czasie show przechodziła prawdziwą transformację. W realizacji projektu Barta wsparł Panasonic – projekcja 360 stopni w jakości True 4K wyświetlana była z czterech projektorów laserowych Panasonic PT-RQ32 o jasności 30 000 lumenów.

ISE 2019 - relacja z targów

W ramach ciekawostek możemy Wam jeszcze powiedzieć, że Bart Kresa, jeden z najpopularniejszych twórców projekcji na świecie, z pochodzenia jest Polakiem. Z kolei Sviatovida już niebawem zobaczyć będziecie mogli w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Tam też właśnie artysta ma swoją pracownię, gdzie szkolą się kolejni twórcy projekcji.

Pole widzenia

Nasze tropiące najnowsze rozwiązania nosy, zaprowadziły nas również na booth LG, który był mocno oblegany przez gości. A wszystko to z powodu wyjątkowej instalacji, która szybko stała się jedną z największych atrakcji targów. Mowa tu o gigantycznym “wodospadzie”, czyli pofalowanym multi-ekranie OLED. Efekt był naprawdę niesamowity! Ciągnąca się od podłogi i kończąca na suficie konstrukcja, zbudowana była z 260 55-calowych zagiętych telewizyjnych ekranów. Ich wyjątkowy kształt wykorzystany został do symulacji m.in. kaskad wodospadu – kiedy rozpoczęła się projekcja, nabrały one niezwykle realistycznego wymiaru. Dodać do tego należy niesamowitą jakość obrazu i nasycenie kolorów – dla nas OSOM!

ISE 2019 - relacja z targów

 

Interaktywne Muzeum

Stoisko LG było prawdziwym królestwem OLEDów! Przezroczyste diody, ogromne video walle i wisienka na torcie, czyli Wallpapers TV. Te super cienkie telewizory, o grubości trzech milimetrów z powodzeniem udają nawet dzieła sztuki! A skoro jesteśmy już przy obrazach, to jednym staliśmy się, odwiedzając stoisko Panasonic ze specjalną strefą muzeum stworzoną w technologii 4k. Ekrany Digital Signage, projektory krótkoogniskowe o jasności 20 000 lumenów, wysokiej jakości projekcja – czy to nowe elementy muzealnej wystawy? Czas pokaże, ale projekcja wyglądała naprawdę realistycznie.

ISE 2019 - relacja z targów

Celebrate Together!

Targi odwiedziliśmy, by spotkać się z naszym klientem Vivitek. Premierowo pokazał on na ISE NovoProjector – pierwszy na rynku projektor służący do współpracy bezprzewodowej. To przyszłościowe rozwiązanie idealne dla organizacji posiadających sale konferencyjne – projektor umożliwia jednoczesne wyświetlanie prezentacji czterech użytkowników, posiada funkcje adnotacji i moderacji, zmieniając zwykłe spotkanie w owocny dialog. Swoją premierę na ISE miał również nowy flagowy projektor z serii DU9800 – charakteryzuje się on przełomowym poziomem jasności dzięki wykorzystaniu technologii pojedynczego chipa DLP.

Urządzenia można było oglądać na stoisku VIvitek, które w tym roku prezentowało się naprawdę OSOM. Nowoczesne, przestronne, z zaaranżowanymi pokojami stało się miejscem owocnych spotkań. Miło nam było dołożyć cegiełkę do tego miejsca. Specjalnie na jubileusz 10-lecia Vivitek w Europie, nasza agencja zaprojektowała dedykowaną identyfikację wizualną. Powstało logo Celebrate Together, które stało się nieodłącznym elementem wszystkich materiałów i gadżetów stworzonych na potrzeby targów oraz wyjątkowej imprezy, którą Vivitek uczcił ten kamień milowy w swojej historii. Energetyczne bubbles’y towarzyszyły również komunikacji marki w mediach społecznościowych i pozwoliły naszemu klientowi na spójną promocję swojego udziału w najważniejszej branżowej imprezie, jaką jest ISE. OSOM dostarczył także całą oprawę graficzną towarzyszącą wydarzeniu, jak i zaprojektował komplet katalogów i broszur produktowych dla Viviteka i Delty.

ISE 2019 - relacja z targów

Świętowanie tak wyjątkowego jubileuszu nie skończyło się na ISE. Vivitek zorganizował Celebrate Together party, na którym bawiło się ponad 300 gości!

ISE 2019 - relacja z targów

Tegoroczną edycję ISE uznajemy za niezwykle udaną! Targi zawsze są okazją do przyjrzenia się najnowszym rozwiązaniom z rynku AV, ale w tym roku dostarczyły nam zdecydowanie najwięcej wrażeń! Za rok kolejna edycja w Amsterdamie, a w 2020 roku na ISE wyruszymy do Barcelony! Idą zmiany! 🙂

Następny artykuł

Osom Studio - Agencja Interaktywna

Skuteczna oferta handlowa

Indywidualny charakter komunikatu Przede wszystkim - nie istnieje żaden rodzaj szablonu, uniwersalnego wzoru, na podstawie którego tworzy się taki rodzaj dokumentu. Dobra oferta handlowa powinna być maksymalnie spersonalizowana i dostosowana do odbiorcy. Utarte frazesy i…

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się