open search bar close search bar
Wróć

5 błędów przy tworzeniu reklamy na Instagramie

2 min czytania

Osom Studio - Agencja Interaktywna
share on twitter share on facebook

Lubisz uczyć się na błędach? Najlepiej rób to ucząc się na tych, które popełniają inni. Poznaj kilka najczęstszych grzechów, popełnianych podczas tworzenia reklam na Instagramie. Wystrzegaj się ich, a Twoje kampanie na pewno będą skuteczniejsze!

Błąd 1. Reklamowanie bezpośrednio z poziomu aplikacji

Nie ograniczaj się do tworzenia kampanii tylko wewnątrz Instagrama. Rzuć się na (wcale nie tak bardzo) głęboką wodę Menedżera Reklam na Facebooku. Daj się ponieść fantazji przy tworzeniu rozmaitych konfiguracji grup docelowych. Z poziomu aplikacji funkcje te są dużo uboższe.

Błąd 2. Niewłaściwy dobór formatu do umiejscowienia reklamy

Na pewno niejednokrotnie widziałeś na Instagram Stories reklamę, która było po prostu niedostosowana do tego kanału. Choć Facebook daje możliwość zastosowania wszystkich umiejscowień, to w przypadku Instagram Stories treść posta przelana np. bezpośrednio na grafikę w Stories, wygląda po prostu nieładnie.

Błąd 3. Brak profilu na Instagramie

Facebook daje możliwość wyświetlania reklamy na Instagramie bez posiadania Instagramowego profilu. Postaraj się jednak założyć konto i należycie o nie zadbać. Dzięki reklamom z własnego profilu będziesz mógł nie tylko odpowiadać na komentarze pojawiające się pod promowanymi materiałami, ale także pozyskiwać nowych obserwujących.

Błąd 4. Zbyt nachalny i sprzedażowy przekaz

Instagram to medium, w którym komunikacja marek opiera się na treściach lifestylowych. Trzymaj się tego nawet w reklamach – epatowanie zdjęciami produktowymi z nagłówkami w agresywnych kolorach, nie wpłynie pozytywnie na CTR reklamy. Osiągniesz wręcz odwrotny efekt i zniechęcisz potencjalnych klientów do podjęcia działania. Zapomnij więc o sprzedażowych gra kach i postaw na wartości, które kupują użytkownicy Instagrama.

Błąd 5. Brak parametrów UTM w adresie URL

Prowadzisz intensywne działania reklamowe na Instagramie, nie stosując parametrów UTM w adresach docelowych? Nie jest to wielki błąd. Jeśli zależy Ci jednak na konkretnej informacji, ile konwersji wygenerowała kampania realizowana w kanale Instagrama, zacznij dodawać parametry do swoich linków. To bardzo łatwe i nie wymaga dużej ilości czasu. Wystarczy wyrobić w sobie nawyk dodawania parametrów i już! Więcej o tym, czym są i jak dodawać parametry UTM do adresów URL, przeczytasz w jednym z naszych poprzednich wpisów: Śledzenie kampanii w Google Analytics. Kreator URL i różnice w pomiarach danych.

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się