open search bar close search bar
Wróć

IGTV, czyli własna “telewizja” Instagramu

2 min czytania

blog IGTV, czyli własna “telewizja” Instagramu 4
share on twitter share on facebook

Aplikacja IGTV to nic innego, niż własna “telewizja” Instagramu. To miejsce gdzie użytkownik może publikować swoje filmy i – co najlepsze – mogą one trwać nawet godzinę! Aplikacja jest w pełni zsynchronizowana z Twoim kontem na Instagramie, więc jeśli grono Twoich fanów jest duże, nie musisz się martwić o odbiorców.

IGTV to świetna alternatywa dla YT – ma on już swoje gwiazdy, dlaczego więc nie zabłysnąć jako marka w IGTV? Na swoim kanale publikuj filmy, które rzeczywiście spotkają się z zainteresowaniem fanów marki. Zrezygnuj z tych, które powstały już kiedyś, ale dotychczas nie miałeś gdzie ich publikować. Wyjdź poza schemat! Skoro aplikacja Instagramu to rodzaj telewizji, spróbuj:

  • tworzyć kilkuodcinkowe filmiki, na które (jak na najlepszy serial) czekać będą fani
  • nagrywać wiadomości, w których opowiesz o najnowszych wydarzeniach z życia firmy
  • zapraszać gości na wywiady i influencerów do współpracy
  • zapisać transmisję Live

Postaraj się stworzyć oryginalny format, którego jeszcze nie widziała żadna ramówka. 😉  Tworząc film, bierz pod uwagę to, że materiał wyświetla się pionowo, czyli dokładnie tak, jak w Stories. Pomyśl więc o ciekawych ujęciach i zaskocz swojego widza nową perspektywą. Jeśli sprawia Ci to problemy techniczne, możesz przed każdym filmem poprosić fanów o obrócenie telefonu. Być może podejmą ten wysiłek. 😉

IGTV, czyli własna “telewizja” Instagramu
source: https://www.instagram.com/valerialipovetsky/?hl=pl

 

Choć z całkowitą pewnością nie możemy stwierdzić, czy do powstania IGTV przyczyniła się rosnąca popularność Instagram Stories czy też utrzymujący się od dłuższego czasu trend na video content, to jesteśmy przekonani, że to kolejny kanał, który pomoże Ci w budowaniu społeczności fanów na Instagramie.

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się