open search bar close search bar
Wróć

Jakie są rodzaje postów na Instagramie?

1 min czytania

blog Jakie są rodzaje postów na Instagramie?
share on twitter share on facebook

Budowanie zaangażowania i zwiększanie zasięgu na Instagramie to jedne z większych wyzwań, przed którym stoją marki na Instagramie. Zobacz, w jaki sposób prowadzić działania, aby realizować biznesowe cele.

Rodzaje postów

Pamiętasz Instagram z 2014 roku? Aplikacja trafiła do serc użytkowników m.in. dzięki prostocie i filtrom, które pozwalały na upiększanie zdjęć. Właśnie wtedy jedynym rodzajem postu było kwadratowe zdjęcie.

Jednak z biegiem lat IG rozpieszczał odbiorców, dodając coraz to nowe funkcje. Kilka rodzajów postów i różnorodność formatów to teraz codzienność. Poznaj je wszystkie.

Jakie są rodzaje postów na Instagramie?

Obraz

Pierwszy z dostępnych i jednocześnie najbardziej popularny typ postów, czyli obraz. Możesz publikować zdjęcia w 3 formatach: kwadratowym, poziomym i pionowym.
Który najlepiej wybrać? My stawiamy na posty kwadratowe i pionowe, ponieważ zawsze z tyłu głowy mamy odbiorców, a Ci eksplorują Instagram z poziomu smartfona. Pamiętaj, że poziome zdjęcie nie będzie tak dobrze widoczne na małym ekranie urządzenia mobilnego, jak pozostałe formaty.

Jakie są rodzaje postów na Instagramie?

Wideo

Chcesz opowiedzieć dłuższą historię? Wybierz format wideo i wykorzystaj na to do 120 sekund – to wystarczająco dużo, aby zamieścić treść typu boomerang czy hyperlapse.

Jakie są rodzaje postów na Instagramie?

Pokaz slajdów

Dzięki prostej galerii, możesz dodać wiele materiałów do jednego posta. Funkcja pozwala na umieszczenie maksymalnie 10-ciu zdjęć i/lub filmów naraz.

Jakie są rodzaje postów na Instagramie?

  • Post typu pokaz slajdów
  • Rozmiar: 1080 x 1080 px lub 1080 x 566 lub 1080 x 1350
  • Maksymalna liczba zdjęć: 10

To tyle! Mamy nadzieję, że nasz wpis pomoże Ci budować zaangażowanie, zwiększać zasięgi oraz realizować cele biznesowe w tym medium! Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia w zakresie prowadzenia konta na Instagramie, daj nam znać 🤓 👉  office@osomstudio.com

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się