open search bar close search bar
Wróć

Osom to know #13

2 min czytania

Osom Studio - Agencja Interaktywna
share on twitter share on facebook

Przed Tobą Osom to know #13, czyli subiektywnie najciekawsze artykuły o szeroko pojętym digitalu.

Dziś prezentujemy Wam oficjalną wtyczkę Unsplash do WP, porady z zakresu designu, SEO i social mediów oraz update na temat mobile-first indexing przełożonego na marzec 2021. W Osom Design czeka kolejna porcja darmowych fontów, świetny branding i strona WWW o niepowtarzalnym klimacie.

Have an Osom read!

Web Development

👉 Google przekłada mobile-first indexing na kolejny rok. Jak wykorzystać zyskany czas i dobrze przygotować witrynę na zmiany, podpowiada WP Tavern:
https://wptavern.com/google-delays-mobile-first-indexing-deadline-to-march-2021

WordPress

👉 Instant Images już dostępna! Ta oficjalna wtyczka Unsplash do WP zapewnia synchronizację CMSa z darmową biblioteką obrazów, liczącą ponad 1 000 000 plików. Jest z czego wybierać:
https://wptavern.com/unsplash-launches-official-plugin-for-wordpress

Design

👉 Przygotować świetny projekt to jedno, drugie (i często trudniejsze), to przekonać klienta do swojej wizji. Jak skutecznie ją zaprezentować? Sprawdź artykuł Laury Busche na Dribbble:
https://dribbble.com/stories/2020/07/23/presenting-design-work-to-clients

SEO

👉 Co na temat strategii link building myślą marketerzy? Dlaczego linki są tak cennym narzędziem budowania pozycji strony w Google? Poleca się infografika od Red Website Design:
https://blog.red-website-design.co.uk/2020/07/23/25-link-building-stats/

Social Media

👉 Dowiedz się, jak redystrybuować content z Facebooka i Twittera w bardziej profesjonalnym środowisku. 😎 Wypchany po brzegi tipami przewodnik od LinkedIn, znajdziesz pod linkiem:
https://business.linkedin.com/marketing-solutions/cx/19/08/remix-this-campaign

👉Jak zbudować strategię działań w social media? Odkryj 5 kluczowych obszarów, na których Twój zespół marketerów powinien skupić myśli:
https://www.socialmediatoday.com/news/5-key-considerations-for-a-compelling-social-media-marketing-approach/581514/

Osom Design

👉 Pracownia typograficzna Et Cetera (ETC) udostępniła swoje fonty za darmo do katalogu Google Fonts. Znajdziecie wśród nich świetne bezszeryfowe fonty Epilogue i Anybody. Wszystkie kroje są dostępne w wersjach variable: https://www.etceteratype.co/blog/state-of-etc

👉 Kolejny kapitalny branding od Bizon Studio. Tym razem w bardzo świeży sposób pokazana identyfikacja szkoły języka angielskiego, oparta na piktogramach znanych anglosaskich pisarzy. Get inspired! 😉
https://www.behance.net/gallery/100973043/Present-Perfect-English-School

👉 Bardzo dobrze zaprojektowana strona internetowa/galeria produktów. Świetna typografia i klimat: https://www.behance.net/gallery/100416033/Persona-Websites

Stay tuned! Z kolejną porcją branżowych artykułów, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę i będziesz zawsze zorientowany w digitalu, wracamy za dwa tygodnie.

 

Nie chcesz przegapić następnego Osom to know?👇

 

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się