open search bar close search bar
Wróć

Osom to know #20

Osom Studio - Agencja Interaktywna
share on twitter share on facebook

Przed Tobą Osom to know #20, czyli subiektywnie najciekawsze artykuły o szeroko pojętym digitalu.

Premiera PHP 8, nowy tryb podglądu w Google Tag Manager i 20 urodziny Google Ads. W Osom Design tym razem czekają na Was geometryczne inspiracje oraz paczka elementów 3D do podkręcenia projektów.

Have an Osom read!

WordPress

👉 Premiera PHP 8 pociągnie za sobą wiele bezprecedensowych wyzwań. Jak wpłynie na kompatybilność z WP? Jakie błędy może wywołać? Obszerny raport portalu Yoast znajdziesz pod tym linkiem:
https://developer.yoast.com/blog/the-2020-wordpress-and-php-8-compatibility-report/

👉 Coroczna ankieta dla kontrybutorów i korzystających z WP + podsumowanie wyników z 2019 roku – pobierz raport i dowiedz się dlaczego WP to wciąż CMS pierwszego wyboru.
https://wordpress.org/news/2020/10/take-the-2020-wordpress-annual-survey-and-view-the-2019-results/

UX

👉Rozbicie na części pierwsze czynników psychologicznych wpływających na podejmowanie decyzji na stronach WWW jest doprawdy interesujące. Ten artykuł Learn UXD w klarowny sposób podsumowuje i przypomina wiele best practice’ów:
https://learnuxd.io/posts/the-psychology-of-user-decisions

Analityka

👉Używasz Google Tag Managera? Właśnie pojawił się w nim nowy tryb podglądu. Zarezerwuj sobie czas i dowiedz się, jak z niego korzystać: https://www.youtube.com/watch?v=b92qDcS3pXU

Google Ads

👉 Coraz bliżej Święta! Boże Narodzenie to pracowity czas dla wielu branż, a co za tym idzie – również dla marketerów. Poznaj 4 proste strategie od WordStream na promocję w tym okresie z wykorzystaniem reklam YouTube Ads:
https://www.wordstream.com/blog/ws/2020/10/20/holiday-youtube-video-ad-tips

👉 Google Ads skończyło 20 lat! Ten artykuł zabierze Cię w podróż przez ostatnich 5 i największe zmiany, które przyniosły:
https://searchengineland.com/google-ads-turns-20-the-most-important-trends-and-changes-of-the-past-5-years-342645

LinkedIn Ads

👉 Kilka ciekawych strategii remarketingowych z wyświetleń wideo na LinkedIn. Jeśli filmy są częścią komunikacji Twojej firmy w tym medium, warto poznać pomysły Social Media Examiner i zmienić widzów w klientów:
https://www.socialmediaexaminer.com/how-to-retarget-video-views-with-linkedin-ads/

Social Media

👉 Dbasz o swoją prywatność w sieci? Te aplikacje wiedzą o Tobie najwięcej:
https://www.socialmediatoday.com/news/the-companies-that-know-the-most-about-you-based-on-app-data-infographic/

Osom Design

👉 Pracownia typograficzna Et Cetera udostępniła za darmo swoje kroje (większość via Google Fonts i w wersjach variable). Szczególnie polecamy Epilogue oraz Anybody: https://www.etceteratype.co/

👉 Pakiet modnej grafiki 3D – ponad 100 elementów do wykorzystania na WWW, w prezentacjach, aplikacjach. Do pobrania tutaj (Site of The Day według Awwwards):
https://wannathis.one/kukla-kit

👉 Niecodzienna strona agencji Lucky Beard. Świetna inspiracja dla fanów geometrycznych kształtów i mikrointerakcji: https://www.luckybeard.com/

A skoro jesteśmy już przy geometrii, zobaczcie nasz concept design dla Cacel.io: https://dribbble.com/shots/11281211-Cacel-io-CRM-Company-Dark-Mode

 

Stay tuned! Z kolejną porcją branżowych artykułów, dzięki którym pogłębisz swoją wiedzę i będziesz zawsze zorientowany w digitalu, wracamy za dwa tygodnie. Do tego jak zawsze Osom Design, gdzie czeka na Ciebie dawka graficznych inspiracji. Czekając no kolejne Osom To Know możesz też wrócić do poprzednich wpisów z serii: Osom To Know [Wszystkie Wpisy]

Jeśli chcesz, by nasz przegląd rozszerzył się o dodatkowe kategorie – daj nam znać. Wszelkie sugestie mile widziane! 🙂 Swoje propozycje ślij na: lukasz@osomstudio.com

Nie chcesz przegapić następnego Osom to know?👇

 

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się