open search bar close search bar
Wróć

Kto i kiedy powinien rozważyć reklamę w Google Display Network?

blog Kto i kiedy powinien rozważyć reklamę w Google Display Network? 2
share on twitter share on facebook

Poniższy tekst stanowi wypowiedź naszego eksperta – Kamila Kwaśnego, która została udzielona na potrzeby raportu Interaktywnie  “Marketing w wyszukiwarkach”.

Kto i kiedy powinien rozważyć reklamę w Google Display Network?

Dane GEMIUS mówią, że sieć reklamowa Google dociera do ponad 90% użytkowników internetu. Dodając do tego różne możliwości kierowania, posiadamy medium o bardzo szerokim zastosowaniu. Kampania w sieci reklamowej może być ciekawą częścią strategii marketingowej. Zatem kto i kiedy powinien rozważyć reklamę w Google Display Network?

Odwróćmy to pytanie i zastanówmy się, w jakich przypadkach powinniśmy unikać reklam w sieci reklamowej Google. Odradzałbym je osobom, którym zależy przede wszystkim na sprzedaży. Tutaj dużo lepiej sprawdzą się kampanie Product Listing Ads. Również w przypadku koncentracji na konwersjach, np.: wysłanie formularza, nie wybrałbym reklam GDN, gdyż zwykle uzyskują one gorsze współczynniki konwersji. Dodatkowym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest ograniczony budżet reklamowy. Reklamy w GDN są świetne jako uzupełnienie innych kampanii, np.: poprzez remarketing. Jeśli jednak mamy ograniczony budżet — skupiłbym się na lepiej konwertujących typach kampanii, np. SERP (poza sytuacją, gdy celem jest budowanie świadomości marki).

Reklamy GDN zwiększają ruch w serwisie. To także świetny pomysł, gdy chcemy wzmocnić rozpoznawalność marki. Poza wspomnianymi przykładami, z pewnością powinny być z powodzeniem wykorzystywane w strategii reklamowej.

Pełna wersja raportu dostępna jest pod linkiem: Raport Interaktywnie.com Marketing w wyszukiwarkach

 

Sprawdź również nasze inne komentarze eksperckie dla Interaktywnie:

 

Kampanie w sieci reklamowej Google to bardzo wszechstronne narzędzie, które z powodzeniem może wykorzystać szerokie grono osób. Są łatwo dostępne ze względu na niewielki budżet, z jakim można wystartować oraz stosunkową łatwość w samodzielnym tworzeniu reklam. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Google Ads – zastanawiasz się, które reklamy najlepiej wesprą Twój cel i czy to na pewno właściwy kanał promocji dla Twojej firmy, daj nam o tym znać. Wyślij mail na nasz adres: office@osomstudio.com

Następny artykuł

blog Reklamy na Instagramie 14

Reklamy na Instagramie

Reklama na Instagramie staje się coraz popularniejsza, jednak wciąż wielu reklamodawców nie wykorzystuje w pełni jej potencjału. Sprawdź, jak rozpocząć działania reklamowe na IG i jak tworzyć skuteczne kampanie. Z tego artykułu dowiesz się: Jakie…

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się