WordUp Łódź #12 – relacja

Jesteście ciekawi, jak wyglądało 12. spotkanie miłośników WordPressa? Formuła tej edycji koncentrowała się na problemach i dylematach, z którymi spotykają się początkujący developerzy. Przekonajcie się sami, jakie tematy poruszali prelegenci tegorocznej odsłony WordUp Łódź.

Jak już wiecie, 7 listopada w siedzibie SkyHub w Łodzi odbyła się kolejna, już 12 edycja łódzkiego spotkania amatorów platformy WordPress. Co jednak wyjątkowe, tym razem tematyka była przeznaczona specjalnie dla osób początkujących, dzięki czemu na widowni pojawiło się sporo nowych twarzy.

Każdy z trojga prelegentów podzielił się z odbiorcami solidną porcją wiedzy m.in. na temat komunikacji wewnątrz forów pomocy, skutecznej komunikacji developera z klientem czy użytecznych wtyczek WordPressa. W ciągu zaledwie dwóch godzin otrzymaliśmy skoncentrowaną dawkę ułatwiających życie programisty bezcennych porad. Co więcej, po zakończeniu dyskusji, specjaliści udostępnili także uczestnikom spotkania swoją prezentację – na wypadek, gdyby po wszystkim potrzebny był mały backup.

Jednym z dylematów w branży IT jest właśnie wspomniany już kontakt kodera z klientem. W tej kwestii swoim doświadczeniem podzielił się Marcin Jóźwiak w panelu Dlaczego polecamy WordPress’a. Komunikacja developera z klientem”.  Nie obyło się bez późniejszych pytań dotyczących umów i działań związanych z utrzymaniem stron po zakończeniu wdrażania i realizacji.

Wydawałoby się, że kto pyta, nie błądzi. Jednak w natłoku treści, którymi zasypany jest Internet, społeczności programistów nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Kasia Janoska w swoim wystąpieniu na temat Pomocy! Czyli jak pytać, by nie błądzić wyjaśniła nam, jak zadawać pytania na forach tematycznych, supportach oraz u wykonawców naszych stron, aby uzyskać jak najszybszą celną odpowiedź i fachową pomoc. Poleciła również kilka miejsc w sieci, które mogą okazać się pomocne nie tylko dla osób nowych i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z WordPressem, ale także dla tych bardziej zaawansowanych.

Pod tym adresem znajdziecie prezentację Kasi – https://blog.anoriell.eu/2018/11/jak-szukac-pomocy-wordpressowej/

Ostatnim prelegentem był Tomasz Dziuda. Opowiedział nam niemalże wszystko o wtyczkach do WordPressa. Jakich używać? Których unikać? Dlaczego płatne pluginy premium są opłacalne i dlaczego warto w nie inwestować? Pytań było wiele, ale Tomasz rozwiał wszelkie wątpliwości.

Prezentację Tomka, wraz z adresami i polecanymi wtyczkami znajdziecie tutaj: https://www.slideshare.net/dziudek/wtyczkowe-kompendium-wordup-d-12

WordUp klasycznie zakończył się networkingiem, podczas którego uczestnicy mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z nowo poznanymi osobami. A dla tych którzy mieli apetyt na jeszcze więcej wrażeń, czekała pyszna pizza. 😉

Cieszymy się, że byliśmy partnerami WordUp Łódź #12! Było naprawdę OSOM! 🙂

Magda Żarnecka Copywriter

W branży content creation szczególnie ceni różnorodność realizowanych projektów i możliwość kreatywnej ekspresji. W słowach tkwi ogromna moc, dlatego aktywnie poszukuje coraz to nowych inspiracji. Drugi sektor jej działań to teatr i literatura dla dzieci, gdzie spełnia się jako autorka piosenek i sztuk teatralnych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Brak komentarzy

>
Awwwards