close search bar open search bar
Wróć

WordUp Łódź #12 – relacja

2 min czytania

Osom Studio - Agencja Interaktywna
share on twitter share on facebook

Jak już wiecie, 7 listopada w siedzibie SkyHub w Łodzi odbyła się kolejna, już 12 edycja łódzkiego spotkania amatorów platformy WordPress. Co jednak wyjątkowe, tym razem tematyka była przeznaczona specjalnie dla osób początkujących, dzięki czemu na widowni pojawiło się sporo nowych twarzy.

Każdy z trojga prelegentów podzielił się z odbiorcami solidną porcją wiedzy m.in. na temat komunikacji wewnątrz forów pomocy, skutecznej komunikacji developera z klientem czy użytecznych wtyczek WordPressa. W ciągu zaledwie dwóch godzin otrzymaliśmy skoncentrowaną dawkę ułatwiających życie programisty bezcennych porad. Co więcej, po zakończeniu dyskusji, specjaliści udostępnili także uczestnikom spotkania swoją prezentację – na wypadek, gdyby po wszystkim potrzebny był mały backup.

Jednym z dylematów w branży IT jest właśnie wspomniany już kontakt kodera z klientem. W tej kwestii swoim doświadczeniem podzielił się Marcin Jóźwiak w panelu Dlaczego polecamy WordPress’a. Komunikacja developera z klientem”.  Nie obyło się bez późniejszych pytań dotyczących umów i działań związanych z utrzymaniem stron po zakończeniu wdrażania i realizacji.

WordUp Łódź #12 - relacja

Wydawałoby się, że kto pyta, nie błądzi. Jednak w natłoku treści, którymi zasypany jest Internet, społeczności programistów nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Kasia Janoska w swoim wystąpieniu na temat Pomocy! Czyli jak pytać, by nie błądzić wyjaśniła nam, jak zadawać pytania na forach tematycznych, supportach oraz u wykonawców naszych stron, aby uzyskać jak najszybszą celną odpowiedź i fachową pomoc. Poleciła również kilka miejsc w sieci, które mogą okazać się pomocne nie tylko dla osób nowych i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z WordPressem, ale także dla tych bardziej zaawansowanych.

WordUp Łódź #12 - relacja

Pod tym adresem znajdziecie prezentację Kasi – https://blog.anoriell.eu/2018/11/jak-szukac-pomocy-wordpressowej/

Ostatnim prelegentem był Tomasz Dziuda. Opowiedział nam niemalże wszystko o wtyczkach do WordPressa. Jakich używać? Których unikać? Dlaczego płatne pluginy premium są opłacalne i dlaczego warto w nie inwestować? Pytań było wiele, ale Tomasz rozwiał wszelkie wątpliwości.

WordUp Łódź #12 - relacja

Prezentację Tomka, wraz z adresami i polecanymi wtyczkami znajdziecie tutaj: https://www.slideshare.net/dziudek/wtyczkowe-kompendium-wordup-d-12

WordUp klasycznie zakończył się networkingiem, podczas którego uczestnicy mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z nowo poznanymi osobami. A dla tych którzy mieli apetyt na jeszcze więcej wrażeń, czekała pyszna pizza. 😉

Cieszymy się, że byliśmy partnerami WordUp Łódź #12! Było naprawdę OSOM! 🙂

Następny artykuł

Osom Studio - Agencja Interaktywna

OSOM STUDIO Partnerem WordUP Łódź!

WordUP Łódź Najbliższe spotkanie dedykowane jest początkującym adeptom WordPressowej sztuki. Tematy, które zostaną poruszone dotyczą więc podstawowych zagadnień z tego obszaru. Co dokładnie znajduje się w programie wydarzenia? Katarzyna Janoska w swojej prezentacji “Pomocy! Czyli…

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się