open search bar close search bar

Capgemini.

Ponad 270.000 pracowników w 50 krajach, szeroka wiedza branżowa i 50 lat doświadczenia na rynku nowoczesnych usług biznesowych. Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa, rozwiązań technologicznych, i transformacji cyfrowej. Polski oddział tej międzynarodowej grupy zgłosił się do nas z potrzebą stworzenia nowej strony internetowej, która unowocześni wizerunek marki jako pracodawcy i tym samym pozwoli zwiększyć skuteczność działań rekrutacyjnych. Jak poradziliśmy sobie z tym wyzwaniem?

Klient

Capgemini

Rok

2020 - 2021

Wyzwania

 • Pomoc Capgemini w zwiększeniu konwersji (przesłanie CV) – stworzenie user-friendly rozwiązań wspierających pożądane działania na stronie.
 • Ujednolicenie wizerunku – firma posługiwała się w sieci różnymi stylami graficznymi, co nie wpływało pozytywnie na budowanie rozpoznawalności marki.
 • Wyróżnienie marki spośród konkurencji – rynek IT to prężnie rozwijająca się gałąź, jeśli chodzi o rekrutację. Capgemini, cieszące się ogromną renomą, potrzebowało strony internetowej współgrającej z tym pozytywnym wizerunkiem.

Osom misja

Zwiększenie konkurencyjności oraz atrakcyjności Capgemini jako pracodawcy na rynku IT poprzez stworzenie nowej strony internetowej oraz materiałów wizualnych do wykorzystania w dalszych działaniach promocyjnych.

Osom remedium 👌

ROZWIĄZANIE NR 1

Warsztaty

Współpracę z Capgemini rozpoczęliśmy od warsztatów, które zawsze stanowią kluczowy element projektu. Podczas spotkania:

 • Zdefiniowaliśmy problemy dotyczące zarówno procesu rekrutacji specjalistów IT, jak i działania strony internetowej Capgemini. W ten sposób uzyskaliśmy szeroki obraz sytuacji i zmapowaliśmy wszystkie obszary wymagające optymalizacji.
 • Rozpoznaliśmy potrzeby i oczekiwania zespołu Capgemini związane z nową stroną.
 • Szczegółowo omówiliśmy i zinterpretowaliśmy dane z Google Analytics dotyczące charakteru ruchu na dotychczasowej stronie.
 • Zaprezentowaliśmy najciekawsze trendy w designie i pomogliśmy Capgemini zweryfikować styl, w jakim chce działać.
 • Stworzyliśmy wstępne makiety nowego serwisu.

ROZWIĄZANIE NR 2

Strona internetowa - projekt graficzny i kodowanie

Po warsztatach i przedstawieniu naszych rekomendacji przeszliśmy do etapu designu oraz kodowania. Projekt musiał opierać się na branbooku Capgemini, który określał nie tylko fonty, kolory, i styl ikon, ale nawet grid strony WWW. I chociaż style guide nieco ograniczał wizję naszych designerów, udało nam się unowocześnić stronę. Głównym elementem projektu stały się nieregularne kształty, w których umieściliśmy zdjęcia pracowników firmy. Wpuściliśmy na stronę maksymalną ilość światła i nadaliśmy jej lekkości, tak aby typografia miała świetne tło. Całość wzbogaciliśmy o ilustracje dostosowane do kolorystyki Capgemini. Z kolei na etapie kodowania nasi developerzy wprowadzili na stronę delikatne animacje, które stanowią ciekawe urozmaicenie i wpisują się w trendy.

ZAKRES DZIAŁAŃ:

 • Weryfikacja założeń co do architektury strony – analiza stworzonych na warsztatach makiet oraz ustalenie przepływu użytkowników. Omówienie całości z zespołem Capgemini.
 • Analiza brandbooka.
 • Projekt przyjaznych dla użytkownika rozwiązań wspomagających konwersję (formularz kontaktowy, wyszukiwarka stanowisk pracy, filtrowanie wyników etc.)
 • Stworzenie designu w wersji desktop i mobile dla całego serwisu
 • Kodowanie – front-end i back-end

ROZWIĄZANIE NR 3

Dodatkowe materiały wizualne

Capgemini nie używało w internecie materiałów w jednolitym brandingu, co utrudniało budowanie rozpoznawalności marki. Nadaliśmy komunikatom spójną graficzną formę, zgodną z designem nowej strony. Stworzyliśmy też formularz aplikacyjny, który Capgemini z powodzeniem może wykorzystywać w procesie rekrutacji. Przyjazny design, pasek postępu, oraz przejrzysta forma ułatwiają kandydatom aplikację.

ZAKRES DZIAŁAŃ:

 • Stworzenie projektu graficznego mailingów oraz udostępnienie ich Capgemini w wersji 
 • Zaprojektowanie formularza aplikacyjnego do osadzenia na subdomenie.

ROZWIĄZANIE NR 4

Wsparcie oraz optymalizacja

Po wdrożeniu Capgemini powierzyło nam również dalszą opiekę nad stroną. Po kilku miesiącach użytkowania nowej strony przeprowadziliśmy więc audyt Google Analytics oraz HotJar, w celu sprawdzenia efektywności witryny pod kątem konwertowania użytkowników (aplikacja o pracę). Wnioski z raportu dotyczące rozwiązań UX zostaną uwzględnione w procesie optymalizacji WWW. 

ZAKRES DZIAŁAŃ:

 • audyt Hotjar – analiza heat, click i move map oraz przygotowanie rekomendacji do wdrożenia na stronę 
 • analiza i interpretacja danych w Google Analytics

EFEKT

Capgemini - kariera w IT

Capgemini zgłosiło się do nas z potrzebą stworzenia witryny, która pomogłaby im rekrutować uzdolnionych specjalistów z branży IT. Właściwe rozpoznanie potrzeb klienta oraz jego grupy docelowej już na początku projektu pozwoliło nam stworzyć produkt w pełni zgodny z oczekiwaniami stron. 

 • nowoczesna strona internetowa idąca w parze z eksperckim wizerunkiem globalnej instytucji
 • wsparcie technologiczne oraz graficzne w budowaniu atrakcyjnej marki pracodawcy w sieci 

Pozostałe projekty

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się