open search bar close search bar

La Perla

Klinika medycyny estetycznej

Założenia i cele

Jeden z naszych klientów poprosił nas o pomoc przy odświeżeniu swojej strony internetowej. Stara strona była już kilkuletnia i wymagała przystosowania pod nowsze standardy wizualne oraz techniczne. Głównym celem nowej strony było odświeżenie wizerunku i utwierdzenie Kliniki w gronie profesjonalnych i zaufanych klinik. Przy projektowaniu wizualnym chcieliśmy osiągnąć wygląd mocno kliniczny, apteczny przełamany stylową elegancją. Stąd też tak wielkie przyłożenie się do typografii, czytelności tekstów, nagłówków oraz bardzo kontrastowych kolorów. Całość oddaje poczucie luksusu oraz elegancji i stylu, Nie wprowadza niepotrzebnego zamieszania, jednoczenie jest bardzo kobiece.

La Perla

Styleguide

Przed przystąpieniem do pracy dyskutowaliśmy jak przygotować styleguide. Czy postawić na klasyczne, eleganckie i ekskluzywne komunikaty? Czy lepsze będą nowoczesne brutalne i agresywne kolory. Uznaliśmy, że postawienie na bardzo elegancki font wraz z nienachalnym złotym kolorem będzie odpowiednie. Wybraliśmy mocno szeryfowy font z bazy Google Fonts o nazwie Playfair Display do dużych, czytelnych i stylowych nagłówków oraz klasyczny Releway do body text’ów. Kolory mocno pastelowe pasują do branży oraz jednocześnie dzielą usługi, tak aby użytkownik mógł bardzo łatwo i szybko rozpoznać.w jakim dziale się obecnie znajduje.

La Perla

Homepage

Najważniejszą sekcją na stronie głównej była możliwość szybkiego kontaktu oraz umówienia się na wizytę. Dlatego buttony c2a znalazły się w górnej części strony i wraz z kontrastowym tłem tworzą bardzo widoczne narzędzie do kontaktu. Podział menu na menu główne oraz na lokalizacje pozwala pokazać, że Klinika ma kilka lokalizacji i możemy umówić się bezpośrednio najbliżej klienta.Jasny, blokowy i wyraźny podział zabiegów pomaga użytkownikom znaleźć poszukiwanych informacji. Dodatkowym bodźcem jest zdjęcie + kolor danego działu. Wyciągnęliśmy sekcje e-commerce, aby pokazać, że Klinika sprzedaje swoje produkty. Ważnym działem jest potwierdzenie profesjonalności kliniki poprzez znane osoby które już zaufały klinice i odwiedzają ją regularnie.

La Perla

Subpages

Cały projekt jest na prawdę rozbudowany i ma bardzo dużo podstron, informacji, detali, zdjęć. Dlatego każdą z podstron traktowaliśmy bardzo indywidualnie, staraliśmy się, aby nie kopiować układów i każda informacja była przekazana w sposób czytelny i charakterystyczny dla stylu obranego dla całej strony.Na każdej podstronie w dolnej części znajduje się sekcja z lokalizacjami. Chcieliśmy, aby użytkownik który eksploruje stronę i uzyska juz niezbędne informacje i będzie na „dole strony” nie opuścił jej tylko miał jeszcze jeden powód do tego, aby umówić się w najbliższej Klinice na wizytę.

 

La Perla

 

E-commerce

Sprawdziliśmy, że użytkownicy poprzedniej wersji strony mieli problem z zamawianiem produktów, gdyż bardzo źle zaprojektowany koszyk skutecznie ich odstraszał od dalszych zakupów. Dlatego odświeżyliśmy też cały dział e-commerce, ścieżkę zamawiania produktów oraz płatności.Bez wątpienia dla użytkowników obecnie bardzo ważna jest prostota zamówień i płatności. Dlatego odchudziliśmy proces do minimum oraz rozszerzyliśmy wygodnie płatności do maximum.

 

La Perla

La Perla

La Perla

Osom Studio - Agencja Interaktywna

Jedo

Design, Marketing, Webdevelopment

Zróbmy to!

Popracujmy nad wspólnym projektem.

Jesteś ciekaw, co możemy zrobić dla Twojego biznesu? Chcesz skorzystać z zalet marketingu online, potrzebujesz graficznej obsługi firmy, planujesz uruchomić sklep internetowy albo kampanię reklamową adwords?

Skontaktuj się z nami i zobacz, jakie działania podejmiemy, by nasz wspólny projekt zrealizował Twój cel biznesowy.

Skontaktuj się